ضربه گیر جرثقیل

ضربه گیر لاستیکی جرثقیل سقفی 

در جرثقیل های سقفی از مهمترین موضوعات حفظ ایمنی و امنیت سازه است . در صورتی که بالابر حرکت عرضی داشته باشد از ضربه گیر لاستیکی جرثقیل سقفی استفاده می شود . عموما وظیفه ی اصلی ضربه گیر تحمل فشار و ضربه وارد شده از ترولی یا کالاسکه جرثقیل می باشد. محل قرار گیری ضربه گیر بر روی کلگی می باشد . این قطعه از نظر شکل ظاهری از یک لاستیک استوانه ای شکل و یک پیچ که از وسط آن عبور کرده تشکیل شده است . بر روی این پیچ یک واشر و یک مهره قرار می گیرد.

اندازه ی ضربه گیر

ضربه گیر ها دارای قطر های مختلفی هستند . هر اندازه که ظرفیت جرثقیل با تناژ بیشتر همراه باشد ضربه گیر نیز دارای قطر بالاتری می باشد . قطر های متداول در ضربه گیر ها از نزولی به صعودی به ترتیب از 60 ، 80 ، 100 ، 130 ، 180 در بازار صنعتی ایران وجود دارند .  از نظر اقتصادی هم با توجه به اینکه قطر ، ابعاد و وزن ضربه گیر جرثقیل ارتقا پیدا می کند قیمت آن هم افزایش می یابد. عموما پیچ های بیرون آمده از لاستیک ضربه گیر متناسب با سایز ضربه گیر ؛ دست خوش تغییرات می شود.

وظیفه ی لرزه گیر

نام دیگر این ضربه گیر در صنعت لرزه گیر جرثقیل سقفی می باشد . همانطور که اشاره شد این قطعه فشار وارد شده از ترولی به کلگی را مهار می کند . در صورت عدم استفاده از لرزه گیر ، ترولی یا کالاسکه در جرثقیل های دو پل به کلگی برخورد می کند و صدمات جبران ناپذیری به بالابر ، کلگی و سازه ی جرثقیل وارد می کند . بنابراین این قطعه نقش حیاتی در حفظ ایمنی وینچ جرثقیل سقفی و سازه ی جرثقیل ایفا می کند.

 

ضربه گیر جرثقیل وسیله ای است که انرژی جرثقیل متحرک را جذب می کند و از آن در برابر آسیب های ناشی از برخورد محافظت می کند. انواع مختلفی از ضربه گیر جرثقیل وجود دارد، مانند:
بافر های نوع ذخیره سازی: این بافرها انرژی ضربه را ذخیره کرده و به تدریج آزاد می کنند. آنها شامل بافرهای فنری و بافرهای لاستیکی هستند.

ضربه گیر جرثقیل سقفی

حرکت جرثقیل های سقفی به صورت متناوب است، بارهای ناشی از شتاب یا کاهش سرعت ناشی از نیروهای محرک در جرثقیل به عنوان بارهای منظم طبقه بندی می شوند. حال بالا بردن بار یا رها شدن ناگهانی یک قطعه باعث ایجاد ارتعاش در ساختار حامل بار جرثقیل می شود.

راه حل مناسب برای محافظت از جرثقیل های سقفی، استفاده از ضربه گیر یا بافر جرثقیل سقفی است. در واقع کمک فنرهای ایمنی برای محافظت از جرثقیل های سقفی، پل ها و اتوماسیون در برابر لرزش ها و سیستم های ذخیره سازی در برابر ضربه های مخرب طراحی شده اند. طراحی خاص بافر جرثقیل سقفی، جذب انرژی خوبی را فراهم می کند.

محل قرارگیری ضربه گیر بروی کلگی جرثقیل است. شکل ظاهری آن لاستیک استوانه ای مانند است که یک پیچ از وسط آن عبور کرده است که بروی این پیچ نیز یک واشر و یک مهره تعبیه شده است.

ضربه گیر لاستیکی قطعه ایست که از هر نوع ضربه ی سازه پل در انتهای خط ریل جرثقیل ها و از لرزش ها و صدا های ناهنجار ناشی از ضربه ها در ابتدا و انتهای سالن نیز جلوگیری می کند.

قیمت ضربه گیر جرثقیل

ضربه گیرهای جرثقیل (نوع لاستیکی) در سایزهای متفاوت تولید شده و در ابتدا و انتهای ریل حرکت طولی انواع جرثقیل سقفی دو پل، جرثقیل سقفی تک پل، جرثقیل دوازه ای دو پل، جرثقیل دروازه ای تک پل، جرثقیل نیمه دروازه ای دو پل، جرثقیل نیمه دروازه ای تک پل، جرثقیل ستونی بازویی و جرثقیل سقفی آویز تعبیه می شوند.

این روزها به دلیل نوسانات موجود در بازار قیمت ها ثابت نیستند و باید برای اطلاع از قیمت به روز محصولات با فروشندگان تماس حاصل نمایید. تجهیز کرین پخش کننده انواع ضربه گیر جرثقیل سقفی، دروازه ای، بازویی، مونوریل، وینچ و بالابر در مدل های مختلف لاستیکی است. این محصولات وارداتی هستند بنابراین برای اطلاع از قیمت به روز ضربه گیر لاستیکی لطفا با مشاوران ما در تجهیز کرین تماس بگیرید.

فروش ضربه گیر جرثقیل

نام دیگر ضربه گیر در صنعت لرزه گیر جرثقیل سقفی است. این قطعه وظیفه دارد تا فشار وارد شده از ترولی به کلگی را مهار کند. در صورت عدم استفاده از لرزه گیر، ترولی یا کالاسکه در جرثقیل های دو پل به کلگی برخورد می کند و صدمات جبران ناپذیری به بالابر، کلگی و سازه ی جرثقیل وارد می کند. بنابراین این قطعه نقش حیاتی در حفظ ایمنی وینچ جرثقیل سقفی و سازه ی جرثقیل ایفا می کند.

فروش انواع ضربه گیر جرثقیل سقفی، دروازه ای، بازویی، مونوریل، وینچ و بالابر در مدل های مختلف لاستیکی در مجموعه تجهیز کرین با بهترین کیفیت و قیمتی مقرون به صرفه، لطفا برای اطلاع از قیمت ضربه گیر جرثقیل سقفی با ما از طریق راه های ارتباطی تماس حاصل نمایید.