- ریموت کنترل

ریموت کنترل جرثقیل سقفی چیست؟

ریموت کنترل جرثقیل سقفی نوعی کنترل رادیویی هستند که به منظور انتقال فرمان بیسیم از سوی کاربر به جرثقیل های سقفی مورد استفاده قرار می گیرند. این کنترل های رادیویی همانطور که از اسم آنها پیداست با استفاده فرکانس های رادیویی پیام ارسالی را به دستگاه گیرنده جرثقیل سفقی منتقل می کنند. در نتیجه ریموت کنترل بلوتوثی و یا ریموت کنترل وای فای اصطلاحات اشتباهی است که گاها از سوی کاربران و فروشندگان قطعات جرثقیل سقفی مورد استفاده قرار می گیرند، اما وجود خارجی ندارند. همچنین نحوه عملکرد آنها به این شکل است که فرستنده توسط کاربر اقدام به ارسال فرمان نموده و گیرنده در تابلو برق آن را دریافت می نماید و در نتیجه جرثقیل سقفی به جهت های مورد نیاز کاربر جرثقیل، حرکت می کند.

ریموت کنترل جرثقیل سقفی از نظر سرعت و عملکرد به چند دسته تقسیم می شود؟

از نظر سرعت ریموت کنترل ها به دو نوع تک سرعته و دو سرعته تقسیم بندی می شوند که انتخاب نوع مناسب برای خرید، وابسته به نوع جرثقیل سقفی می باشد.

همچنین از نظر تعداد کلید، ریموت کنترل های جرثقیل سقفی در انواع دو دکمه، چهار دکمه، شش دکمه، هشت دکمه، دوازده دکمه و یا نهایتا جوی استیک می باشند.

اما در نهایت شما هنگام خرید ریموت کنترل جرثقیل سقفی بایستی به این نکته دقت کنید که این دستگاه بایستی چه نیاز هایی از شما را برطرف کند. نوع کاربری شما از ریموت کنترل می تواند تعیین کننده کیفیت و نوع دستگاه مورد نیاز شما می باشد (ریموت قرار است در کارخانه، فروشگاه، مغازه و یا انبار به کار گرفته می شود)، اینکه ریموت کنترل درجه یک و یا دو (ریموت کنترل اصلی و یا چینی)، کدام یک می تواند پاسخگوی نیاز خریدار و یا مصرف کننده باشد.